nasiona thc-thc.com

Nieczuli palacze marihuany

Niektórzy ludzie nie mają żadnego dostępu do swoich uczuć. Jedno badanie z Francji pokazało, że ich większa część występuje u grupy osób z problematycznym spożywaniem cannabisu.

Radość, smutek czy złość – uczucia te są częścią naszego życia. Nieraz jest to tylko przypuszczenie, a nieraz bardzo dokładnie wiemy, co czujemy. Jednak dla około 10 procent ludzkości wewnętrzne życie uczuciowe pozostaje zamknięte. Nie mają oni albo w ogóle albo tylko ograniczony dostęp do swoich uczuć albo jeszcze inaczej nie potrafią ich wyrazić słowami.

W medycynie istnieje nawet termin opisujący to zjawisko. Fachowo mówi się o Aleksytymii, czyli o niezdolności do porozumienia lub identyfikowania emocji oraz ich nazywania i wyrażania. Nie jest to choroba, a raczej cecha osobowości.

Wśród pacjentów i pacjentek z chorobami psychiatrycznymi występuje większa część osób z aleksytymią niż pośród zwyczajniej społeczności. Zaobserwowano również, że większa część występuje również wśród osób z uzależnieniem narkotykowym.

Francuski zespół naukowców zbadał, czy istnieje związek pomiędzy problematycznym spożywaniem cannabisu a aleksytymią. W tym celu porównano 120 osób z uzależnieniem bądź problematycznym spożywaniem cannabisu ze 110 zdrowymi osobami z grupy kontrolnej. Uczestnicy obydwu grup byli średnio w wieku 18 lat.

Z pomocą specjalnych ankiet ustalono, czy dana osoba cierpi na aleksytymię czy też nie. Na przykład: potwierdzenie zdań „Trudno mi znaleźć odpowiednich słów by opisać swoje uczucia.” czy „Jeśli ktoś gorzko płacze, to mnie to nie rusza.” wskazuje na to, że dana osoba może cierpieć na aleksytymię.

Wyniki ankiety faktycznie wskazują na większą część osób z aleksytymią pośród konsumentów cannabisu. Ich część wyniosła około 35 procent, co jest wynikiem o dwa razy większym, niż w grupie kontrolnej, gdzie ta liczba wyniosła 18 procent.

Badanie to nie jest jednak w stanie dać odpowiedzi na pytanie, dlaczego osoby z aleksytymią są bardziej dotknięte problematycznym spożywaniem cannabisu. Naukowcy przypuszczają, że młodzież z aleksytymią przeżywa więcej stresu, ponieważ mają oni problem z obcowaniem z innymi ludźmi ze względu na brak uczuć. Palenie marihuany jest ich reakcją na stres i odreagowaniem.

Aleksytymia nie oznacza jednak w każdym przypadku całkowity brak uczuć. Zespół badaczy podkreśla, że ukształtowanie się ślepoty uczuciowej może mieć różny stopień. Dlatego należy skupiać się na tym, aby u tych osób wzmacniać zdolność do odczuwania własnych uczuć.

Więcej artykułów

Badania – cannabis jako afrodyzjak Naukowcy z „US National Library of Medicine“ odkryli, spożywanie cannabisu ma wpływ na nasz organizm powodujący na zwiększeniem ochoty na seks oraz mo...
Połowa sukcesu w Chorwacji Powolnymi, ale pewnymi krokami opuszczamy zwariowany świat wojen antynarkotykowych, który konsumentom tej różnorodnej rośliny leczniczej jaką jest wła...
Włochy na drodze do legalizacji Włoski Parlament w połowie lipca 2016 roku zrobił ważny krok w kierunku regulacji cannabisu, który może być przykładny dla całej Europy. Partia prawod...
Konsumenci marihuany mają lepszą pamięć Wiele badań oraz indywidualnych doświadczeń potwierdza, że pamięć pod wpływem cannabisu pogarsza się. Nowy test nieco bardziej zagłębił się w ludzki m...
Kanada: od października mogą zostać otwarte sklepy... 19 czerwca kanadyjski senat 52 głosami za, 29 głosami przeciw i 2 wstrzymanymi zagłosował za projektem ustawy zezwalającym na spożywanie cannabisu ora...
Kara śmierci za rozdawanie olejku z marihuany A gdzie? A w Malezji. 29-letni mężczyzna, jednocześnie mąż i ojciec, został tam skazany na karę śmierci, ponieważ rozdawał za darmo biednym i chorym l...
thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seedbay.pl

Copyright © UltimateSeeds.pl - Konopi indyjskie, wszystko o nich.