Czy Można Palić Marihuanę i Pić Do Tego Kawę?

Kawa jest jednym z najpopularniejszych gorących napojów na świecie. Jej różne warianty i efekt pobudzający są doceniane przez ludzkość od setek lat. Ponieważ mówi się, że marihuana ma raczej działanie uspokajające, interesujące jest, aby dowiedzieć się, w jaki sposób można ocenić interakcję obu tych substancji na umysł i ciało.

Na początku 2018 roku przeprowadzono na ludziach badania, które wykazały, że spożywanie kawy w mózgu musi być równie silne, jak spożywanie silnych konopi. Spożywanie kawy wpływa na 115 metabolitów, a po ośmiu filiżankach dziennie zmniejsza się ilość neuroprzekaźników, na które w systemie endokannabinoidowym organizmu oddziałuje po spożyciu marihuana.

Specyfika Ludzkiego Ciała w Szczegółach

Jednoznacznie stwierdzono, że kawa i endokannabinoidy są ze sobą powiązane. Ponadto kofeina zawarta w kawie hamuje napływ adenozyny do mózgu, co prowadzi do tzw. „kopa kofeinowego”. Adenozyna jest odpowiedzialna za uczucie zmęczenia i rozluźnienia, ale ponieważ kofeina imituje ten związek chemiczny i blokuje odpowiednie receptory, wywołuje znany efekt pobudzający kawy.

Natomiast konopie indyjskie zwykle wywołują efekt odwrotny i raczej wywołują uczucie relaksu. Interesujące jest więc to, jak obie substancje działają w połączeniu. Kannabinoidy regularnie wiążą się z receptorami układu endokannabinoidowego, gdzie są odpowiedzialne m.in. za wydzielanie hormonów serotoniny lub dopaminy. Skutkuje to na przykład odczuwaniem silnej niewrażliwości na ból lub zmniejszonym odczuwaniem bólu.

Znane jest również działanie marihuany zwiększające apetyt. Jednak codzienne spożywanie kawy prowadzi do zmniejszenia gęstości neuroprzekaźników w układzie endokannabinoidowym, co utrudnia dokowanie kannabinoidów do odpowiednich receptorów. W związku z tym, zgodnie z badaniami, po spożyciu kawy i konopi indyjskich może wystąpić mniej napadów głodu, których w innym przypadku można by się spodziewać.

Jakich Zauważalnych Efektów Można Się Spodziewać Po Jednoczesnym Spożyciu Marihuany i Kawy

Interakcje między konopiami indyjskimi a kawą można wywnioskować z różnych badań nad jedną lub drugą substancją. Na przykład kawa może przeciwdziałać osłabieniu pamięci, częściowo spowodowanemu używaniem konopi indyjskich, ponieważ kofeina pobudza pamięć krótkotrwałą.

Ale są też inne wyniki. Badania z 2012 roku sugerują, że kawa i konopie indyjskie mogą mieć na pamięć negatywny wpływ. Mogłoby to mieć poważniejsze skutki u młodych ludzi, których mózgi wciąż się rozwijają.

Jednak badania przeprowadzone rok wcześniej wykazały, że kawa zmniejsza działanie konopi indyjskich i ogólnie przeciwdziała uzależnieniu. Z drugiej strony, połączenie obu tych substancji może zwiększyć uczucie euforii, również dlatego, że obie działają w mózgu w różnych miejscach i na różne sposoby.

Istnieją również wyniki, które mówią, że konopie indyjskie zmniejszają działanie kawy, przez co kofeina nie powoduje tak silnego efektu. Wynikiem tego połączenia ma być mniejsza ekscytacja i spokojniejszy nastrój, ponieważ kannabinoidy spowalniają układ nerwowy.

Mieszane spożycie konopi indyjskich i kawy zwiększa także ryzyko podwyższonego ciśnienia krwi, ponieważ obie te substancje mogą być odpowiedzialne za problemy z sercem i przyspieszają jego bicie.

Ponieważ tak naprawdę nie ma zbyt wielu badań nad tym, jak konopie indyjskie i kawa razem działają na organizm, kwestia ta – jak to często bywa w badaniach nad konopiami indyjskimi – nie została jeszcze w pełni wyjaśniona.

Wiadomo jedynie, że pozornie przeciwstawne sposoby działania nie muszą się wzajemnie wykluczać. Często jednak występują razem. Również w tym przypadku zależy to w dużym stopniu od występujących czynników i reakcji danej osoby na te dwie substancje. To, że kombinacja kawy i marihuany znalazła kilku sprzymierzeńców widoczne jest w szerokiej gamie dostępnych na rynku różnych odmian i rodzajów kawy z dodatkiem konopi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.