Imprezowanie Pod Wpływem Amfetaminy Może Poważnie Uszkodzić Serce

Na oddziały ratunkowe szpitali często trafiają młodzi ludzie z ciężkimi uszkodzeniami serca. Częstą przyczyną uszkodzeń serca mogą być używki, takie jak speed lub crystal meth.

Wyobraźmy sobie sytuację, która wydarzyła się naprawdę. 21-latek w niedzielę rano udaje się do szpitala na oddział ratunkowy. Całą noc imprezował, teraz ledwo może oddychać i bardzo źle się czuje. Badanie wykazało, że jego lewa komora serca ledwo pompuje.

Drobne blizny przechodzą przez jego mięsień sercowy jak siatka i zastępują funkcjonującą tkankę mięśniową. Poza spożyciem amfetaminy nie można zidentyfikować żadnej innej możliwej przyczyny jego stanu zdrowia. Serce tego młodego człowieka jest tak bardzo uszkodzone, że potrzebny jest przeszczep.

Kardiolog Heinrich Klues relacjonuje właśnie o tym oraz o innych, podobnych przypadkach w publikacji Niemieckiej Fundacji Kardiologicznej. Co jakiś czas do jego kliniki trafiają młodzi ludzie z problemami sercowymi, gdzie są leczeni. Sondaż online, przeprowadzony wśród kardiologów, wykazał, że inne kliniki podają podobne wyniki.

Tylko w 2012 roku w całych Niemczech leczono 36 osób z ciężkimi uszkodzeniami serca. Badani lekarze byli pewni, że chorobę serca można przypisać stosowaniu amfetaminy.

Uszkodzenia Serca Są Często Zauważane Zbyt Późno

Amfetamina i metaamfetamina, znane również jako speed i crystal meth, są czasami używane jako narkotyki imprezowe. Te stymulujące środki wprowadzają organizm w stan wyjątkowy, zmuszając go do uwolnienia swoich rezerw energetycznych. Ten stan może dać ci euforyczne uczucia i wrażenie nieograniczonej władzy.

Nadal nie jest jasne, w jaki sposób powstają blizny w mięśniu sercowym. Podejrzewa się jednak, że przyczynia się do tego chroniczny stres spowodowany częstym zażywaniem amfetaminy.

Klues ostrzega, że osoby poszkodowane zazwyczaj nie zauważają utraty kondycji, dopóki szkoda nie jest dobrze rozwinięta. Przecież młodzi ludzie mają zwykle duże rezerwy energii.

Pierwsze doniesienia o uszkodzeniach serca pochodzą z USA. W 2008 roku badanie na dużą skalę wykazało, że amfetamina zwiększyła ryzyko zawału serca o 61% w grupie wiekowej 18-44 lat.

Poważne uszkodzenia serca zostały również udowodnione dla zużycia crystal meth. Ponadto częste stosowanie amfetaminy przyczynia się do usztywnienia naczyń krwionośnych, a tym samym do przyspieszonego starzenia się.

Źródła:
https://idw-online.de/de/news727738 (25.11.2019)

Klues, H. (2019). Von der Technoparty auf die Intensivstation. Die gefährlichen Lifestyle-Drogen. HERZ heute, 4/2019, 10-19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.