Działanie Marihuany

Jakie Jest Spektrum Działania Marihuany Oraz Jej Skutki Uboczne?

Chociaż wielu użytkowników pali marihuanę, ponieważ po prostu dobrze się po niej czują, to jednak warto poznać całe spektrum działania tej używki, które jest bardzo obszerne i obejmuje wiele zalet, ale i też ma swoje wady.

Najczęściej odczuwalnym przez użytkowników marihuany skutkiem jej działania jest zmiana rytmu bicia serca oraz ciśnienia tętniczego krwi, zarówno podczas palenia jak i po spaleniu.

Spojówki stają się zaczerwienione, a źrenice powiększone, co również jest niemalże zawsze występującym symptomem po spożyciu marihuany. W rezultacie (ponieważ źrenice pochłaniają więcej światła), światło wydaje się świecić intensywniej niż w normalnych warunkach. Wielu palaczy odczuwa w związku z tym światłowstręt.

Może dojść do wysuszenia jamy ustnej i gardła, co czasami powoduje uczucie dyskomfortu. Marihuana pobudza również apetyt. Mięśnie rozluźniają się, a odruchy i reakcje są opóźnione. Zmniejsza się uwaga, a co za tym idzie zdolność koncentracji. Podczas przyjmowania dużych dawek THC mogą wystąpić zawroty głowy. Ruch może sprawiać trudności i być wyczerpujący. Im większa dawka THC, tym silniejszy efekt. Wysokie dawki mogą również powodować lęk, halucynacje lub panikę. Marihuana może być również czynnikiem wyzwalającym wybuch uśpionych ciężkich chorób psychicznych, tzw. psychoz.

Efekty te nie muszą wystąpić wszystkie razem lub w tym samym stopniu. Każda osoba reaguje indywidualnie na używanie marihuany. W zależności od dawki, rodzaju spożycia, osoby, aktualnego stanu i sytuacji, efekty są różne.

Nie jest łatwo określić, czy ktoś jest naprawdę naćpany, czy nie. Wymienione tu objawy mogą mieć również inne przyczyny. Po zakończeniu odurzania się marihuaną objawy te zwykle po pewnym czasie znikają.

Uczucia

Cannabis nie powoduje automatycznie pozytywnych uczuć. Szczególnie, jeśli ktoś zmaga się z różnymi problemami, to upalenie marihuaną może także pogłębić negatywne uczucia, jakie do tej pory nam towarzyszyły. Wysokie dawki mogą nawet prowadzić do niepokoju i halucynacji.

Jeśli ktoś jest w złym nastroju lub tkwi akurat w kryzysie, to palenie marihuany może poprawić zły nastrój tylko na chwilę. Podobnie jak w przypadku innych leków, nastrój może poprawić się w krótkim okresie czasu, ale podstawowy, negatywny nastrój nie znika.

Jeśli ktoś nabiera nawyku ukrywania niezadowolenia i negatywnych uczuć poprzez palenie marihuany, to ryzyko, że osoba ta będzie miała problemy z radzeniem sobie także z konsumpcją marihuany jest szczególnie wysokie.

Zagrożenia Dla Ciała i Psychiki

Niektórzy uważają, że palenie marihuany jest bardzo niebezpieczne, inni z kolei, że jest to nieszkodliwe. Jak niebezpieczna jest jednak marihuana w rzeczywistości?

Zależy to od ilości i częstotliwości jej konsumowania: ci, którzy palą rzadko, odpowiednio też mniej ryzykują niż ci, którzy palą często i dużo. Ale sytuacja i powód, dla którego ktoś pali trawkę, również odgrywają tutaj ważną rolę.

Ciało

Jeśli palimy marihuanę, to czasem w trakcie trwania haju przez krótki czas występują zawroty głowy, mdłości i bóle głowy. Objawy te zwykle ustępują razem z ustąpieniem haju. Ponieważ marihuana zwiększa częstość akcji serca, osoby z problemami sercowymi muszą zachować ostrożność.

Regularne i częste palenie zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc i dróg oddechowych. Ponadto palenie może zaburzać produkcję spermy u mężczyzn i cykl menstruacyjny u kobiet. Zaprzestanie konsumpcji niweluje te efekty. Ponadto częste palenie prawdopodobnie negatywnie wpływa na układ odpornościowy.

Kobiety będące w ciąży i palące marihuanę mają większe ryzyko urodzenia dziecka o mniejszej wadze. Według najnowszych badań młodzi ludzie, których mózgi wciąż się rozwijają, są narażeni na trwałe zmiany w mózgu, które mogą skutkować np. trwałymi problemami z nauką lub pamięcią.

Psychika

Osoby upalone są mniej zdolne do szybkiej reakcji, mają zmniejszoną uwagę, są mniej zdolne do koncentracji i mają ograniczoną pamięć krótkotrwałą. Może to prowadzić na przykład do problemów w szkole lub w pracy. Z pewnością ma to również wpływ na zdolność do prowadzenia pojazdów i uczestniczenia w ruchu drogowym.

Kiedy jesteś odurzony, możesz mieć także złe doświadczenia. Palenie marihuany prowadzi czasem do kłótni z rodzicami lub nauczycielami albo do problemów w szkole. Z psychologicznego punktu widzenia może to być również stresujące.

U osób chorych na schizofrenię, palenie trawki może pogorszyć chorobę lub spowodować jej nawrót. Częste używanie tej używki może utrudniać radzenie sobie z problemami, tj. upośledzać zdolność do samodzielnego radzenia sobie z nastrojami i wyzwaniami oraz do ich zmiany. Osoby regularnie palące trawkę narażone są również na ryzyko psychicznego uzależnienia od konopi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.