Palenie Może Sprzyjać Impotencji

Niektórzy mężczyźni mają nadzieję, że palenie marihuany da im bardziej intensywne doznania seksualne. Jednak na dłuższą metę konopie indyjskie mogą przyczyniać się do impotencji.

Seks i narkotyki są często ze sobą łączone. Z pewnością zażywanie narkotyków może pomóc zmniejszyć zahamowania lub zintensyfikować doświadczenie seksualne. Przynajmniej w krótkiej perspektywie czasowej. Badania sugerują jednak, że używanie konopi indyjskich ma nie tylko korzystny wpływ na życie seksualne mężczyzny.

Międzynarodowy zespół badawczy pod kierownictwem Damiano Pizzola postawił sobie za zadanie opracowanie aktualnego stanu badań nad związkiem między zaburzeniami erekcji, technicznym terminem impotencji i używania konopi indyjskich.

W trakcie badań naukowcy znaleźli pięć badań, w których badano impotencję oraz porównywano konsumentów i osoby niebędące konsumentami. Badania te zostały podsumowane w celu przeprowadzenia metaanalizy.

Impotencja dwa razy częstsza wśród mężczyzn palących
Wynik analizy wypadł jednoznacznie: 69% osób używających konopi indyjskich miało w pewnym momencie swojego życia problemy z potencją, ale tylko 35% mężczyzn, którzy nie używają konopi indyjskich.

Impotencja występuje więc około dwukrotnie częściej u mężczyzn palących marihuanę. Zacieśniając należy wskazać, że badanie nie może zawierać żadnych stwierdzeń na temat tego, co jest przyczyną, a co konsekwencją. Jest również możliwe, że mężczyźni coraz częściej uciekają się do marihuany, ponieważ cierpią na impotencję.

Możliwym wyjaśnieniem wpływu konopi indyjskich na impotencję jest wpływ konopi indyjskich na system endokannabinoidowy. W podwzgórzu znajdują się receptory endokannabinoidowe, do których może docierać również substancja czynna THC.

Według zespołu badawczego podwzgórze jest odpowiedzialne m. in. za funkcję erekcyjną, czyli usztywnienie kończyny, oraz za zachowania seksualne mężczyzny. Istnieją również dowody na to, że konopie indyjskie mogą mieć również niekorzystny wpływ na płodność mężczyzn.

Źródło:
Pizzol, D., Demurtas, J., Stubbs, B., Soysal, P., Mason, C., Isik, A. T., Solmi, M., Smith, L. & Veronese, N. (2019). Relationship Between Cannabis Use and Erectile Dysfunction: A Systematic Review and Meta-Analysis. https://doi.org/10.1177%2F1557988319892464.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.