Cztery Kolejne Stany USA Legalizują Marihuanę, Oregon Nawet Magic Mushrooms

3 listopada oprócz wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych odbyło się jeszcze kilka innych wyborów, na przykład w New Jersey, Arizonie, Południowej Dakocie i Montanie. W tych stanach ludność mogła zadecydować o tym, czy nadal chce stosować się do obowiązującej w USA prohibicji marihuany czy, podobnie jak już inne stany, pójść nową drogą jej legalizacji. Obywatele wszystkich stanów znaczną większością głosów postanowili całkowicie zalegalizować konopie indyjskie.

Tym samym w całych USA już 15 stanów (Alaska, Arizona, Kolorado, Illinois, Kalifornia, Maine, Massachusetts, Michigan, Montana, Nevada, New Jersey, Oregon, Dakota Południowa, Vermont oraz stan Waszyngton), a także Dystrykt Kolumbia (Waszyngton, D. C. ) oraz amerykańskie terytoria Guam i Mariany Północne w pełni zalegalizowało marihuanę do celów rekreacyjnych.

16 innych stanów i amerykańskich Wysp Dziewiczych zdekryminalizowało rekreacyjne używanie konopi. Użycie medyczne (z receptą) jest zalegalizowane w 35 z 50 stanów, czterech z pięciu peryferyjnych obszarów USA i Dystryktu Kolumbia, a ostatnio Mississippi, również dzięki wyborom z 3 listopada, dołączyło do grona stanów z legalną medyczną marihuaną.

Z wyjątkiem Idaho i Nebraski, pozostałe stany zdecydowały się minimum na użycie CBD. Tak więc w USA praktycznie nie ma stanów, w których marihuana nie byłaby w jakiejkolwiek formie dostępna. W Oregonie odbyły się również inne ciekawe głosowania odnośnie leczenia uzależnień od narkotyków. Zdekryminalizowano tam nie tylko niewielkie ilości kokainy i heroiny, ale zalegalizowano także psilocybin, składnik tzw. magicznych grzybków.

Kassandra Frederique z grupy Drug Policy Alliance powiedziała, że podjęcie takich kroków w Oregonie pokazuje, że wyborcy są chętni do nowego podejścia do polityki narkotykowej, aby traktować ją jako problem zdrowotny i w pierwszej kolejności zająć się leczeniem osób używających narkotyków. Powiedziała również, że spodziewa się, że inne stany pójdą w te same ślady, i wspomniała o staraniach w takich stanach jak Kalifornia, Vermont i Waszyngton.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.