Cztery Kolejne Stany USA Legalizują Marihuanę, Oregon Nawet Magic Mushrooms

3 listopada oprócz wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych odbyło się jeszcze kilka innych wyborów, na przykład w New Jersey, Arizonie, Południowej Dakocie i Montanie. W tych stanach ludność mogła zadecydować o tym, czy nadal chce stosować się do obowiązującej w USA prohibicji marihuany czy, podobnie jak już inne stany, pójść nową drogą jej legalizacji. Obywatele wszystkich stanów znaczną większością głosów postanowili całkowicie zalegalizować konopie indyjskie.

Cztery Kolejne Stany USA Legalizują Marihuanę, Oregon Nawet Magic Mushrooms, UltimateSeeds.pl

Tym samym w całych USA już 15 stanów (Alaska, Arizona, Kolorado, Illinois, Kalifornia, Maine, Massachusetts, Michigan, Montana, Nevada, New Jersey, Oregon, Dakota Południowa, Vermont oraz stan Waszyngton), a także Dystrykt Kolumbia (Waszyngton, D. C. ) oraz amerykańskie terytoria Guam i Mariany Północne w pełni zalegalizowało marihuanę do celów rekreacyjnych.

16 innych stanów i amerykańskich Wysp Dziewiczych zdekryminalizowało rekreacyjne używanie konopi. Użycie medyczne (z receptą) jest zalegalizowane w 35 z 50 stanów, czterech z pięciu peryferyjnych obszarów USA i Dystryktu Kolumbia, a ostatnio Mississippi, również dzięki wyborom z 3 listopada, dołączyło do grona stanów z legalną medyczną marihuaną.

Z wyjątkiem Idaho i Nebraski, pozostałe stany zdecydowały się minimum na użycie CBD. Tak więc w USA praktycznie nie ma stanów, w których marihuana nie byłaby w jakiejkolwiek formie dostępna. W Oregonie odbyły się również inne ciekawe głosowania odnośnie leczenia uzależnień od narkotyków. Zdekryminalizowano tam nie tylko niewielkie ilości kokainy i heroiny, ale zalegalizowano także psilocybin, składnik tzw. magicznych grzybków.

Kassandra Frederique z grupy Drug Policy Alliance powiedziała, że podjęcie takich kroków w Oregonie pokazuje, że wyborcy są chętni do nowego podejścia do polityki narkotykowej, aby traktować ją jako problem zdrowotny i w pierwszej kolejności zająć się leczeniem osób używających narkotyków. Powiedziała również, że spodziewa się, że inne stany pójdą w te same ślady, i wspomniała o staraniach w takich stanach jak Kalifornia, Vermont i Waszyngton.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © UltimateSeeds.pl - Konopi indyjskie, wszystko o nich.