Cannabis Wykrywalny Po Miesiącu Abstynencji

Jak podkreślają ostatnie badania, czas, po jakim cannabis jest wykrywalny w naszym organizmie, może się znacznie różnić.

Kiedy Daniela (w USA) została skontrolowana przez policję, początkowo była pewna, że od jej ostatniego spożycia marihuany minęło wystarczająco długo, bo kilkanaście godzin. Ale test był pozytywny. Na jakiś czas straciła ona prawo jazdy. Czego Daniela nie wiedziała: Substancja czynna THC lub produkty jej rozkładu mogą być wykryte w moczu jeszcze długo po ostatnim spożyciu, chociaż konsumenci nie czują się już odurzeni. Jak długo to trwa, zbadano to w badaniu z USA.

Przewodnicząca nad badaniami Randi Schuster i jej zespół poprosili 70 nastolatków i osób dorosłych o dostarczenie w sumie 7 próbek moczu w ciągu 28 dni. Wszyscy uczestnicy powinni zaprzestać używania konopi indyjskich przez ten okres. Według zespołu badawczego, badania nad czasem trwania wykrycia THC przeprowadzono dotychczas tylko na osobach dorosłych. Ich badanie miało na celu zbadanie używania konopi indyjskich po raz pierwszy u młodych ludzi.

Po miesiącu abstynencji co piąta osoba nadal przekraczała dopuszczalny limit

Jak się okazało, produkt rozkładu konopi indyjskich THCCOOH był nadal wykrywalny u czterech na dziesięciu uczestników po prawie miesiącu abstynencji. 19% badanych przekroczyłoby limit dla konopi indyjskich obowiązujący w USA w miejscu pracy. Wyniki nie różniłyby się znacząco od tych uzyskiwanych u osób dorosłych.

Jednak w przeciwieństwie do wcześniejszych badań, w obecnym badaniu Schuster i jej zespołu nie udało się ustalić wyraźnej korelacji między wcześniejszą intensywnością konsumpcji a czasem trwania detekcji. Tempo eliminacji marihuany różniło się w zależności od osoby. Dla użytkowników oznacza to, że mogą oczekiwać pozytywnego wyniku testu nawet kilka dni lub nawet tygodni po ostatnim użyciu.

Nawet okazjonalni palacze mają w organizmie THC

Inne badania z Norwegii dochodzą do podobnego wniosku. W związku z tym, nawet jeśli marihuana nie jest spożywana codziennie, ale co tydzień, można oczekiwać, że THC będzie trwale krążyło w organizmie w znaczących ilościach. W przeciwieństwie do alkoholu, który jest całkowicie rozkładany po jednym dniu, THC nigdy całkowicie nie znika z organizmu, gdy jest spożywany co tydzień.

Jest to spowodowane rozpuszczalnością THC w tłuszczach. Substancja czynna konopi indyjskich gromadzi się w tkance tłuszczowej i jest stamtąd uwalniana do krwiobiegu tylko powoli. Poprzednie badania wykazały, że dieta i ćwiczenia fizyczne mogą również powodować zwiększone uwalnianie THC z tkanki tłuszczowej do krwiobiegu.

Źródła:

Schuster, R. M., Potter, K., Vandrey, R., Hareli, M., Gilman, J., Schoenfeld, D. & Evins, A. E. (2020). Urinary 11-nor-9-carboxy-tetrahydrocannabinol elimination in adolescent and young adult cannabis users. Journal of Psychopharmacology, 34(2), 197-210.

Mørland, J. & Bramness, J. G. (2020). delta9-tretrahydrocannabinol (THC) is present in the body between smoking sessions in occasional non-daily cannabis users. Forensic Science International, https://doi.org/10.1016/j.forsciint.2020.110188.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.