Niemcy: tysiące ludzi demonstruje za legalizacją marihuany

Stuttgart – Tysiące ludzi w południowo-zachodniej części Niemiec w najbliższe dwie soboty mają zamiar wyjść na ulice miast i demonstrować za legalizacją cannabisu.

Global Marijuana March rozpocznie się w miastach Stuttgart i Heidelberg w przyszłą sobotę (5 maja). Za tydzień natomiast uczestnicy „Global Marijuana March” wyjdą na ulice w Ulm oraz Freiburga. Organizatorzy prognozują, że za legalizacją na ulice niemieckich miast wyjdzie nawet 3000 osób.

W samym Stuttgarcie zgłosiło się 500 ludzi, jak wyznał rzecznik prasowy miasta. Der Deutsche Hanfverband, czyli Niemiecki Związek Konopny co roku wzywa do brania udziału w tej akcji. W całych Niemczech udział w Global Marijuana March bierze udział 30 miast. W tym roku całe przeddsięwzięcie odbędzie się pod motto: „Gesundheit statt Strafverfolgung!”, czyli zdrowie zamiast karania.

Niemiecki Związek Konopny nalega na zastąpienie istniejącego czarnego rynku marihuanowego w Niemczech uregulowanym prawnie rynkiem z ochroną konsumenta oraz, co najważniejsze niepełnoletnich przed kontaktem z narkotykami. Wedug informacji w ten sposób pacjenci mają zostać wsparci w swoim prawie do płatnej medycznej marihuany, która w Niemczech jest legalna od marca 2017 roku.

Prawo to zezwala na wystawianie recepty na medyczną marihuanę, jeśli wszystkie inne możliwości leczenia nie wykazały skutku i zostały wyczerpane. Ponad rok po legalizacji medycznej marihuany w Niemczech wykazuje się dosyć mieszany bilans przy jej użyciu, jak powiedział Christoph Lehner z Hanfverband Rhein-Neckar.

Niezależie od tego konsumenci konopi i sami pajenci, szególnie w Baden-Württemberg, nadal są konsekwentnie karani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Niemcy: tysiące ludzi demonstruje za legalizacją marihuany”


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.