Terapia kannabisem: najważniejsze korzyści i zalety

Oto kilka najważniejszych korzyści jakie przynosi nam konsumpcja marihuany.

marihuana-medyczna-zalety-korzysci-1

1. Produkty z marihuany w dawkach terapeutycznych nie mają szkodliwego wpływu na organy zewnętrzne nawet przy długoletnim zażywaniu. Nawet u bardzo intensywnych konsumentów kannabisu, którzy przez kilka dekad w bardzo dużych dawkach zażywali marihuanę, nie wykazano żadnych zmian żołądka, sera, wątroby czy nerek, pod warunkiem, że w tym samym czasie nie zażywano innych substancji im szkodzących.

2. Produkty z marihuany wykazują się dużą ilością właściwości leczniczych. Dlatego można nią wyleczyć większość symptomów jednej choroby. Zalicza się do tej grupy różne bóle, spastyczność mięśni, zaburzenia funkcji pęcherza moczowego i zaburzenia snu przy stwardnieniu rozsianym, jak i również brak apetytu, mdłości, bóle i depresje przy nowotworach. Taka terapia może w niektórych przypadkach zastąpić większość lekarstw.

3. Produkty z marihuany można też kombinować z większością innych lekarstw. Na przykład uzupełniają się działania przeciwbólowe lekarstw na bazie opium z działaniem THC. Często lekarze przepisują morfinę wraz z dronabinolem (THC). THC nie tylko wzmacnia działanie przeciwbólowe morfiny, ale także zmniejsza jej działanie uboczne jakim są częste mdłości.

4. Cannabis jest także tanim lekarstwem, jeśli sami uprawiamy go w domu. Samodzielna uprawa marihuany w domowym zaciszu przez osoby z przewlekłymi chorobami mogłaby doprowadzić do oszczędnościach na lekach równych trzycyfrowych kwot milionowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Terapia kannabisem: najważniejsze korzyści i zalety”


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.