Dziesięć Najczęściej Popełnianych Błędów Przy Uprawie Marihuany

Przy uprawie cannabisu łatwo popełnić jakiekolwiek błędy. Postanowiliśmy więc zrobić listę dziesięciu najczęściej popełnianych błędów przy hodowli marihuany, które przytrafiają się początkującym i niedoświadczonym growerom.

1. Stosowanie złej genetyki

Nieważnie jak świetnym można być ogrodnikiem. Jeśli kupimy nasiona ze złą genetyką, to nic dobrego z tego nie powstanie, a my sami tylko zmarnujemy swój czas i wysiłek.

Zła genetyka niesie za sobą takie same wyniki, nieważne jak dobre są Twoje zdolności i jak bardzo znasz się na hodowli marihuany. Na złej genetyce nie będziesz w stanie wyprodukować dobrego materiału, ponieważ od początku ich jakość znajduje się na najniższym poziomie, z którego nie da się ich wyciągnąć. O ile w ogóle będą rosły.

Zanim zakupisz nasiona, zaczerpnij informacji na ich temat, jak i na temat seedbanku albo sklepu, w którym je kupujesz. Wybieraj tylko renomowane marki oraz długo istniejące na rynku sklepy z nasionami. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że masz do czynienia z dobrym materiałem.

2. Używanie zwyczajnej ziemi z marketu ogrodniczego

Jest to kolejny, dosyć banalny błąd, który można popełnić. Rośliny cannabisu potrzebują specjalnej równowagi składników odżywczych oraz określonej struktury gleby, aby rosnąć i się rozwijać a takich warunków standardowa ziemia nie jest im w stanie zapewnić.

Zaczerpnij informacji na temat tego, jakich składników odżywczych potrzebują Twoje rośliny podczas całego cyklu swojego życia i w jakim rodzaju ziemi będą się najlepiej rozwijały. Wtedy będziesz też wiedział, na co zwracać uwagę przy zakupie gleby oraz jaką kupić.

To samo dotyczy kiełkowania nasion oraz siewek. Mimo że nie jest to konieczne, to również w tym stadium rozwoju roślin marihuany warto jest sięgnąć po odpowiednie podłoże zamiast pod zwykłą ziemię. Oczywiście możesz zaoszczędzić i sam stworzyć odpowiednią mieszankę do uprawy marihuany, wymaga to jednak zaczerpnięcia informacji.

3. Za wysoko albo za nisko wiszące oświetlenie

Bardzo ważnym jest, aby lampy do uprawy umieścić na odpowiedniej dla uprawy marihuany wysokości.

Za wysoko wiszące lampy powodują, że rośliny nie otrzymują wystarczającej ilości światła, aby zaspokoić swój apetyt. Spowoduje to, że w poszukiwaniu większej ilości światła będą one niepotrzebnie zużywały energię na to, co zbędne, a ponadto będą się wyciągać do góry. Przez to ich łodygi oraz gałęzie staną się cienkie i słabe, a rośliny nie są w stanie dźwigać własnego ciężaru, nie wspominając o pąkach i się łamią.

Dzieje się tak, ponieważ rośliny swoją energię zużywają do tego, aby rosnąć w górę, zamiast rozwijać się w swoim tempie na zdrową roślinę.
Jeśli lampy wiszą za nisko, to wytwarzane przez nie gorąco będzie parzyć liście oraz pąki roślin. Jest na to jednak mała sztuczka. Wystarczy, że przytrzymasz swoją dłoń pod lampami. Jeśli światło będzie Cię parzyć w dłoń, to rośliny również będzie parzyło.

4. Zaopatrywanie roślin w zbyt dużą albo zbyt małą dawkę odżywek

Rośliny marihuany są bardzo wrażliwe na ilość podawanych im składników odżywczych. Dla początkującego growera bardzo łatwo jest je przenawozić albo dać za mało nawozu.

Jeśli tak się dzieje, to nie oznacza to nic innego jak problemy. Koniecznie dowiedz się w jaki sposób prawidłowo odżywiać rośliny marihuany oraz jak szybko i skutecznie zdiagnozować oraz rozpoznać pierwsze oznaki wystąpienia szkodników, chorób oraz niedoborów i nadmiaru składników odżywczych u roślin cannabisu.

5. Przepłukiwać rośliny marihuany czy nie

Wielu growerów uważa przepłukiwanie swoich roślin jako niezbędny krok przy przenawożeniu i nie są aż tak w błędzie, ponieważ w takiej sytuacji ta operacja może czasem okazać się decydująca.

Jednak doprowadziło to do tego, że płukanie jest uznawane za coś, czego nigdy nie powinno się robić. Tak jednak nie jest. W odpowiednim momencie, zanim zetniesz swoje rośliny, płukanie może drastycznie polepszyć jakość Twojej marihuany, ponieważ roślina ma możliwość wtedy pozbyć się nadmiernych substancji.

Ważnym jest, aby zaczerpnąć wiedzy na temat płukania roślin cannabisu, aby ten proces zrozumieć i wiedzieć jakie kroki podjąć w jakim czasie.

6. Za szybkie albo za późne zebranie plonu

Jako początkujący grower możemy albo z niecierpliwości i niewiedzy za szybko ściąć rośliny albo ze strachu i niewiedzy za późno.

Dopasowanie odpowiedniego momentu zebrania plonu może spowodować ogromną różnicę w jakości, smaku oraz działaniu marihuany. Jeśli zrobisz coś źle, to Twój plon nie przyniesie oczekiwanych efektów. Musisz więc dowiedzieć się, kiedy jest najlepszy czas na zbiór swoich plonów.

7. Ignorowanie zasad bezpieczeństwa

Może wydawać to się nudne, ale bezpieczeństwo związane z Twoim growroomem to ekstremalnie ważna kwestia, którą musisz koniecznie wziąć pod uwagę. Niedokładność może spowodować, że w Twoim growroomie może wybuchnąć pożar, a biorąc pod uwagę fakt, że wielu growerów swoje rośliny hoduje w domu, to nie jest to zbyt optymistyczny scenariusz.

W jednym, często małym pomieszczeniu musisz umieścić prąd, wodę oraz ciepło dla Twojej uprawy, ale musisz bardzo uważać, aby te trzy komponenty nie weszły ze sobą w kontakt.

Upewnienie się, że ma się bezpieczną powierzchnię do uprawy, utrzymywanie jej w czystości, porządne i staranne uporządkowanie okablowania oraz ostrożne podlewanie roślin to jedne z najważniejszych kwestii przy uprawie marihuany w pomieszczeniach.

8. Złe poziomy pH

Aby dobrze się rozwijać, rośliny marihuany potrzebują medium o konkretnym poziomie pH. Jeśli dopuścisz do tego, że poziom pH przekroczy dopuszczalny i bezpieczny zakres, to doprowadzi to do licznych problemów dla Twoich roślin.

Często powodem złego poziomu pH jest brak składników odżywczych. Jeśli więc Twoje rośliny pokazują oznaki, że dzieje się z nimi coś niepokojącego, to zawsze najpierw sprawdź poziom pH, zanim zaplanujesz nawożenie oraz wszystko inne.

9. Za mało dociekliwości

Wszystkich dotychczas opisanych problemów można w prosty sposób uniknąć. Wystarczy być dociekliwym i dowiadywać się o wszystkich detalach związanych z uprawą cannabisu. Zapewniamy Cię, że opanowanie całej wiedzy wcale nie jest skomplikowane, a może naprawdę znacznie poprawić jakość Twoich plonów.

Najpierw musisz znaleźć wszystkie informacje i poczytać. Najważniejsze rzeczy często są po prostu pomijane i wielu growerów wierzy, że jakoś to będzie. Wiedza to potęga, a im więcej wiesz o uprawie marihuany, tym większą masz moc.

10. Za dużo gadania

Nie mów nic nikomu o swojej uprawie. Nie chwal się nią nikomu, nawet jeśli jesteś z niej bardzo dumny. W wielu krajach uprawa marihuany jest nielegalna, dlatego im mniej osób wie, czym się zajmujesz, tym lepiej.

Jeśli jakiś grower zostanie złapany to zazwyczaj nie dlatego, że cały czas ściga go policja, ale dlatego, że ktoś się wygadał. Pamiętaj, że nawet najlepszy przyjaciel może okazać się świnią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.