Szwajcaria: dozwolone 10 gramów cannabisu!

Koneserzy marihuany pochodzący ze Szwajcarii mogą świętować. Zgodnie z decyzją Trybunału w Zurychu oraz w Winterthur nie można już zostać ukaranym jeśli zostanie się zatrzymanym z dawką mniejszą niż 10 gramów cannabisu.

To koniec z karami pieniężnymi. Dzięki pionierskiej decyzji Trybunału w jednym przypadku, jaki miał miejsce w kantonie miasta Bazylei. Policja zatrzymała tam bowiem mężczyznę, który miał przy sobie małe ilości cannabisu oraz haszyszu.

Ze względu na to, że nie został on przyłapany na konsumpcji, a jedynie na posiadaniu, to zdaniem sędziego mamy tu do czynienia z bezkarną postawą przygotowującą do popełnienia przestępstwa, która zgodnie z prawem narkotykowym nie podlega żadnej karze.

Takie sprawy mają być w przyszłości umarzane przez wszystkie Urzędy sędziowskie w Zurychu oraz Winterthur. Policja w Zurychu wstępnie nie ma zamiaru zmieniać sposobu postępowania w przypadku zatrzymania osoby posiadającej marihuanę i dalej nakłada na nie kary pieniężne.

Jednak osoby, które odmówią przyjęcia mandatu i zapłacenia kary i jak zwykle w takich przypadkach sprawa kierowana jest do sądu, który jak już wiadomo od teraz ich praktyka ma wyglądać zupełnie inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.