Cannabis zapobiega wybuchowi choroby Alzheimera

Na całym świecie żyje około 47 milionów ludzi, którzy cierpią z powodu demencji. Większość z nich dotknięta jest demencją spowodowaną przez chorobę Alzheimera. Co najgorsze, liczba ta ciągle wzrasta. Według danych światowego raportu na temat choroby Alzheimera, co 20 minut na całym świecie diagnozowany jest jeden przypadek tej choroby.

Jak wiemy, Alzheimer jest jak na razie nieuleczalny, jednak możliwe jest, bynajmniej na początku choroby, za pomocą leków jej spowolnienie. Niedawno naukowcy przedstawili nowe badania, według których cannabis działa zapobiegawczo przeciw chorobie Alzheimera.

Zespół badaczy z Salk Institut for Biological Studies na czele z profesorem Davidem Schubertem znaleźli w swoich badaniach wskazówki na to, że tertrahydrocannabinol, czyli THC ma wpływ na szkodliwe osadzanie się białka na komórki nerwowe, co jest przyczyną powstawania Alzheimera.

Naukowcy niedawno opublikowali swoje wyniki w czasopiśmie Aging and Mechanisms of Disease. Według nich okazało się, że THC zapobiega powstawaniu beta-amyloidu, a nawet jest w stanie zniszczyć już powstałe tkanki z beta-amyloidem. Według ekspertów osadzanie się tej właśnie substancji w komórkach mózgu to pierwsza oznaka powstawania choroby Alzheimera.

Do tego celu przebadano a laboratorium ludzkie neurony. Eksperyment ten pokazał, że THC ma pozytywne działanie na komórki: zmniejszało ono reakcje zapalne i osad beta-amyloidu, a przez to ocalało więcej komórek. THC i inne endocannabinoidy aktywują receptory w mózgu, które są niezbędne do przekazywania sygnałów międzykomórkowych w mózgu.

Odkrycia tego badania nie są nowe. Już w 2014 roku opublikowano wyniki badań z podobnymi wynikami w Journal of Alzheimer’s Disease. Jednak mimo tego te badania są bardzo ważne, gdyż potwierdzają wcześniejsze odkrycia i tym samym dodają im na autentyczności. Z drugiej strony są one ważne, ponieważ znacznie przyczyniają się do zrozumienia choroby Alzheimera i jej związku pomiędzy ekspozycją cannabinoidów a występowaniem komórek beta-amyloidowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

2 komentarze “Cannabis zapobiega wybuchowi choroby Alzheimera”


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.