Giganci farmaceutyczni w przemyśle konopnym

Dane Instytutu badającego rozwój rynkowy Arcview pokazują, że przemysł konopny w samych Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku zarobił 4,2 miliardy dolarów dzięki medycznej marihuanie. Szacuje się, że wpływy te do 2020 roku osiągną nawet do 22 miliardów dolarów poprzez jeszcze większe złagodzenie prawa.

Giganci farmaceutyczni w przemyśle konopnym, UltimateSeeds.pl

Dane te wyjaśniają zatem, dlaczego akcje największej firmy cannabisowej – GW Pharmaceuticals – w 2013 roku zyskały takiego gwałtownego rozpędu. Teraz planują również inni giganci farmaceutyczni jak Pfizer i Merck wkupić się na rynek farmaceutyczny.

Ta tendencja potwierdza, że przemysł farmaceutyczny dostrzegł duży potencjał rynkowy medycznej marihuany, dzięki czemu z jednej strony zmniejsza się ryzyko stygmatyzacji, a z drugiej strony wtrącenia się władz.

Merck, Pfizer, Novartis AG, Sanofi oraz Teva najpewniej wybiorą najprostszą i najłatwiejszą drogę i zaczną skupywać firmy, które mają wieloletnie doświadczenie w rozwoju i wytwarzaniu leków na bazie cannabisu.

Po Natural Society cannabis może stać się któregoś dnia alternatywą dla dotychczas używanych analgetyków i antydepresantów.

Przemysł farmaceutyczny wychodzi z założenia, że szansa na całkowite zalegalizowanie marihuany w Stanach Zjednoczonych jest bardzo mała. Jednak przy terapeutycznym jej zastosowaniu jest to wręcz niezbędne, aby przeprowadzać dalsze badania naukowe związane z tą rośliną i jej właściwościami leczniczymi.

Aktualnie pracuje 167 firm z cannabisem, które mogą być potencjalnymi celami przejęcia. Spośród tych 167 firm tylko dwanaście będzie mogło w przyszłości zajmować się produkcją leków z cannabinoidami. Oxis International to jedna z tych firm, której celem jest popchnięcie do przodu terapii fibromialgii i nowotworów.

Inne firmy, jak Cara Therapeuticsi GrowBlox Sciences to dalsze możliwe cele przejęcia.

Jak widzimy Stany Zjednoczone rozwijają się do przodu jeśli chodzi o przemysł medycznej marihuany i znalazły sposób na zarobek również i w tym sektorze. Polska może się od Ameryki uczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © UltimateSeeds.pl - Konopi indyjskie, wszystko o nich.