Odpowiednie medium przy uprawie marihuany

Żyzna ziemia to mieszanka cząstek mineralnych, jak również żywych i obumarłych substancji organicznych, w których magazynowane jest powietrze i woda. Trzy podstawowe faktory pozwalają roślinie na rośnięcie w ziemi: jej struktura, poziom pH i zawartość składników odżywczych.

Struktura ziemi zależy od wielkości fizycznego stanu jej cząstek mineralnych. Tylko wtedy, gdy ziemia posiada właściwą strukturę, roślina może zapuścić w niej korzenie i może ona gromadzić wodę i powietrze, a także mogą w niej zachodzić ważne dla rośliny procesy chemiczne.

Ziemia gliniasta składa się z minimalnych i płaskich cząstek mineralnych. Jeśli jest ona mokra to te cząstki są ze sobą sklejone, co blokuje przepływ wody i przedostanie się korzeni. W takiej ziemi korzenie nie mogą oddychać, ponieważ nie ma tam miejsca na tlen.

Ziemia piaskowa cząstki mineralne są o wiele większe, przez co umożliwiają dobry przepływ wody i powietrza. Podlewanie musi następować częściej, gdyż woda szybciej przepływa.

To właśnie od struktury ziemi zależy jej jakość i to, jak zatrzymuje wodę i tlen oraz jak dobrze korzenie mogą się przez nią przedostawać.

Jakość i rodzaj gleby łatwo można sprawdzić. Wystarczy wziąć garść wilgotnej ziemi i ją ścisnąć w dłoni. Po otwarciu pięści grudka powinna jeszcze przez moment trzymać się razem i po chwili być w dotyku jak gąbka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.