Badania o trendach narkotykowych: Nastolatki zażywają więcej konopi

badania-o-trendach-narkotykowych-nastolatki-zazywaja-wiecej-konopi-1
Od 2002 roku Centre for Drug Research przeprowadza badania na temat konsumpcji narkotyków i używek u nastolatków w wieku szkolnym.

Przy tym można zaobserwować pewien trend: Cannabis staje się wśród tej grupy coraz popularniejszy. Już piąty rok pod rząd wzrosła liczba tych, którzy już przynajmniej raz w życiu mieli styczność z tą rośliną.

Przy aktualnej ankiecie zostały zebrane dane 1019 uczniów w wieku od 15 do 18 lat, z czego 43% przynajmniej raz w życiu konsumowało cannabis. Tym samym ta liczba wzrosła o dodatkowe 2 punkty procentowe w ostatnich 12 latach.

Jak jeszcze nigdy dotąd, 23% uczniów zaznaczyło, że zażywali cannabisu w okresie nie więcej niż 30 dni przed ankietą.

jest to dowód na to, że prohibicja przeciwko marihuanie na nic się nie zdaje.

Najpopularniejszą używką wśród młodzieży jest nadal alkohol z 17%. Również tutaj zauważono pewien trend, gdyż w poprzednich latach ta liczba była znacznie wyższa. Na drugim miejscu, z 11%, znalazła się marihuana, a za nią papierosy i shisha.

Na zapytanie, dlaczego młodzież decyduje się na sięgnięcie po cannabis, najwięcej ankietowanych odpowiedziało, że z ciekawości (61%).

12% ankietowanych zaznaczyło, ze jeszcze nigdy nie próbowali żadnej z wyżej wymienionych używek. Ta liczba powiększyła się od początku badań trzykrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.