Nauka o medycznej marihuanie

Gdy tylko odkryto, że ludzki organizm posiada system endocannabinoidowy, stało się jasne, że roślina cannabisu wraz ze swoimi składnikami aktywnymi nie maskuje dolegliwości, jak ból, ale wręcz przeciwnie bezpośrednio na nie działa. Okazuje się, że nasze ciało kryj w sobie dwa rodzaje receptorów cannabinoidowych o nazwie CB1 oraz CB2. CB1 można znaleźć przede wszystkim w naszym mózgu, rdzeniu kręgowym oraz obwodowym układzie nerwowym. oraz w niektórych narządach i tkankach. Receptory CB2 znajdują się głównie w komórkach naszego układu odpornościowego, a także w śledzionie i migdałkach. Różnica między tymi dwoma receptorami jest taka, że receptory CB1 generują efekty podobne do oddziaływania marihuany, zwłaszcza w odniesieniu do układu krążenia oraz psychiki, a receptory CB2 nie.

human_endocannabinoid

Badania nad medyczną marihuaną pokazują, że dzięki temu marihuana może być stosowana w leczeniu licznych dolegliwości, jak ból czy brak apetytu.

Ale to nie koniec. Stwierdzono też, że THC jest skuteczne przy leczeniu nudności i mdłości, które występują przy chemioterapii bądź leczeniu opartym na opioidach. Ponadto najnowsze badania pokazują, że związek ten jest skuteczny w terapii nowotworów i może okazać się uzupełnieniem chemioterapii.

Póki co badania zostały przeprowadzone na myszach i szczurach, niezbędna jest więc dalsza diagnostyka i badania na ludziach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.