Jak Uświadomić Osoby Starsze Na Temat Marihuany?

Produkty z konopi są wypróbowywane przez coraz większą liczbę osób w wieku od 50 do 80 roku życia i wiele z nich nie kończy swojej przygody z marihuaną na jednym razie. Jednak w praktyce takim osobom często brakuje dostatecznej wiedzy na ten temat. Nowe badania z Michigan na temat konopi indyjskich i ogólnie dostępne informacje wskazują na potencjalne zagrożenia, począwszy od spożywania alkoholu, a skończywszy na zwiększonym ryzyku upadku.

Aby uniknąć wypadków po zażyciu popularnych kannabinoidów, potrzebna jest większa ilość informacji i odpowiednia porada. Problem pojawia się w kwestii, w jaki sposób uświadomić seniorów, zachowując przy tym pełny szacunek i uczciwie ich doinformować.

Interakcje, Utrata Pamięci i Zdolności Motoryczne Związane z Zażywaniem Konopi Indyjskich

Jak wiadomo, wielu ludzi w podeszłym wieku cierpi na różne przypadłości i zażywa też wiele leków. Niektóre leki, takie jak powszechnie przepisywane leki rozrzedzające ciśnienie krwi, mogą wchodzić w ryzykowną interakcję z konopiami indyjskimi. Tak samo niewiele osób wie o tym, że czerwony grejpfrut może stać się potencjalnie niebezpiecznym owocem podczas spożywania produktów konopnych, ponieważ sprawia, że działanie marihuany trwa dłużej.

Wiadomo, że może one chwilowo zaburzyć pamięć lub jeszcze bardziej zakłócić i tak już chwiejny chód. Wiedząc o tym wszystkim przed zażyciem marihuany, można się na takie okoliczności. Konopie indyjskie jako lekarstwo mają działanie psychoaktywne dzięki zawartemu w nich THC i zamiast siać panikę, zaleca się odpowiednią poradę dla najlepszej profilaktyki.

Najnowsze Badania Na Temat Zażywania Konopi Indyjskich i Wieku

Obecne badania zajmują się kwestią szczególnych zwyczajów i aspektów, które odgrywają ważną rolę w temacie konopi indyjskich. Badacze przeprowadzili w tym celu wywiady z ponad dwoma tysiącami uczestników. Porównano zestawy danych przed i po pandemii koronawirusa. Wiadomo, że zwłaszcza starsi ludzie byli narażeni w tym czasie na szczególnie duże ryzyko i cierpieli z powodu lęku lub samotności w zamknięciu. Próbowanie produktów z konopi jest uważane za korzystną opcję w takich sytuacjach, zamiast podania chemicznych środków uspokajających bądź otępiających.

W badaniu nie było rozróżnienia między rekreacyjnym spożyciem THC a zastosowaniem terapeutycznym, ani też nie chciano dowiedzieć się więcej o przyjmowaniu CBD bez substancji odurzających.

Podczas gdy wzrost ogólnego spożycia konopi indyjskich wydaje się dla naukowców mniej problematyczny, niedawna analiza podkreśla wzrost spożycia alkoholu, który wydaje się być napędzany przez kannabinoidy. Ale w tym przypadku wzięto pod uwagę wszystkie osoby nadużywające alkoholu, którzy teraz stawiają na konopie jako substytut, a zatem spożywają mniej alkoholu. W każdym razie należy zachować ostrożność podczas mieszania substancji odurzających i zapewnić maksymalną edukację, zwłaszcza że wyżej wymienione zagrożenia dla osób starszych mogą znacznie wzrosnąć w przypadku alkoholu we krwi.

Mieszane Spożycie THC i Alkoholu Jako Szczególne Ryzyko

Począwszy na zagrożeniach powodowanych w ruchu drogowym, skończywszy na możliwym upadku w domu – zbyt duża ilość alkoholu w połączeniu z konopiami niesie ze sobą niebezpieczeństwa, których nie należy przeceniać. Właśnie dlatego, że osoby po 50 roku życia twardo stąpają po ziemi, często beztrosko sięgną po jeden lub więcej środków psychoaktywnych, podobnie jak nastolatki. Lekarze powinni w przyszłości o wiele intensywniej brać tę kwestię pod uwagę w swoich konsultacjach, a politycy muszą wreszcie poważnie potraktować tę kwestię, podejmując rzeczywistą troskę o obywateli. Zaufanie i uczciwość między lekarzem a pacjentem są kluczowe i mogą się pojawić tylko wtedy, gdy społeczne podejście do konopi indyjskich, które jest zakazane od lat, będzie opierało się na naprawdę poważnych, weryfikowalnych faktach.

Każdy, kto lubi pić alkohol i zażywa leki na receptę, a także interesuje się substancjami czynnymi z roślin konopi, powinien uzyskać wszelkie informacje, które gwarantują całkowicie bezpieczną konsumpcję. Chociaż haszysz i marihuana są klasykami medycyny naturalnej i są dobrze znane na całym świecie, zwłaszcza biorąc pod uwagę wiele nowych preparatów chemicznych, nie są one jednakowo odpowiednie dla wszystkich ludzi. Nie należy spożywać marihuany z lekami na wysokie ciśnienie krwi, drgawki, a także zaburzenia snu, ponieważ kannabinoidy mogą znacznie wzmocnić lub przedłużyć ich działanie. Ale jedno jest pewne – nikt nie umrze, ani nawet nie zwariuje z powodu zapalenia marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.