Colorado: 1 miliard obrotu w 8 miesięcy

Podczas gdy w Polsce prawie już nic nie słychać na temat medycznej marihuany a tym bardziej o jej całkowitej legalizacji, zajrzyjmy może do naszych dalekich sąsiadów zza oceanu, którzy w tym temacie są już o wiele dalej niż my.

Jak podają portale giełdowe i akcyjne tegoroczny obrót z legalnej marihuany w amerykańskim stanie Colorado ma wynieść aż MILIARD DOLARÓW!!! I są to dane z sierpnia 2017 roku. Tym samym pobito nowy rekord i przekroczono granicę miliarda dolarów o dwa miesiące wcześniej niż w ubiegłym roku. Nie wzięto jeszcze pod uwagę zysków ze sprzedaży różnych gadżetów do palenia czy do uprawy marihuany.

Odpowiednio stan ten znany z South Parku może się cieszyć również z wpływów podatkowych. W lipcu tego roku zwiększono podatek na cannabis rekreacyjny z 10 na 15 procent. Medyczna marihuana nadal będzie opodatkowana jedynie 2,9 procentami.

Colorado zalegalizowało medyczne oraz tzw. „recreational” użycie cannabisu w listopadzie 2012 roku, a nowa ustawa weszła w życie w styczniu 2014 roku. W Colorado żyje tylko około 5,5 milionów ludzi i przy takich obrotach trzeba zauważyć, że dorośli mają prawo do hodowania w domu od trzech do sześciu roślin na własny użytek oraz posiadać przy sobie jedną uncję, czyli około 28,4 gramów suchego cannabisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.