indica i sativa nasiona marihuany oraz konopi indyjskiej automatic

Colorado: 1 miliard obrotu w 8 miesięcy

Podczas gdy w Polsce prawie już nic nie słychać na temat medycznej marihuany a tym bardziej o jej całkowitej legalizacji, zajrzyjmy może do naszych dalekich sąsiadów zza oceanu, którzy w tym temacie są już o wiele dalej niż my.

Colorado: 1 miliard obrotu w 8 miesięcy, UltimateSeeds.pl

Jak podają portale giełdowe i akcyjne tegoroczny obrót z legalnej marihuany w amerykańskim stanie Colorado ma wynieść aż MILIARD DOLARÓW!!! I są to dane z sierpnia 2017 roku. Tym samym pobito nowy rekord i przekroczono granicę miliarda dolarów o dwa miesiące wcześniej niż w ubiegłym roku. Nie wzięto jeszcze pod uwagę zysków ze sprzedaży różnych gadżetów do palenia czy do uprawy marihuany.

Odpowiednio stan ten znany z South Parku może się cieszyć również z wpływów podatkowych. W lipcu tego roku zwiększono podatek na cannabis rekreacyjny z 10 na 15 procent. Medyczna marihuana nadal będzie opodatkowana jedynie 2,9 procentami.

Colorado zalegalizowało medyczne oraz tzw. „recreational” użycie cannabisu w listopadzie 2012 roku, a nowa ustawa weszła w życie w styczniu 2014 roku. W Colorado żyje tylko około 5,5 milionów ludzi i przy takich obrotach trzeba zauważyć, że dorośli mają prawo do hodowania w domu od trzech do sześciu roślin na własny użytek oraz posiadać przy sobie jedną uncję, czyli około 28,4 gramów suchego cannabisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © UltimateSeeds.pl - Konopi indyjskie, wszystko o nich.