Olej konopny – co w nim jest i dlaczego powinieneś go mieć w domu

Ostatnio stał się bardzo modny olej kokosowy. Jest on uważany za superfood, superkosmetyk, super środek do czyszczenia itd. itp… Chcemy Wam dziś przedstawić równie świetny wynalazek, którym jest olej konopny. A oto powody, dlaczego jest świetny i musicie go mieć:

1. Olej konopny jest ekstremalnie bogaty w kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6. Równie ważne są zawarte w nim kwasy gamma linolenowe. Poza tym ukrywa się w tych tłuszczach ważna witamina E, witamina B1 i B2 oraz liczne minerały jak potas, magnez, wapń, fosfor, żelazo, sód, miedź i cynk. Optymalna zawartość kwasów tłuszczowych sprawia, że jest on tak cenny, jeśli jego proporcje wynoszą 3 do 1. Czyli jest on optymalny dla człowieka.

2. Olej konopny może pomóc w wyleczeniu różnych schorzeń i chorób przy regularnym stosowaniu. Zawarte w nim minerały sprawiają, że nasz organizm pozostaje w świetnej kondycji aż do starości. Z jednej strony cenne minerały wspomagają krążenie krwi, z drugiej strony oczyszczają one komórki i naczynia krwionośne, dzięki czemu tlen może być lepiej transportowany. Pomaga on też zapobiec zaburzeniom przemiany materii. Polecany on jest szczególnie ludziom, którzy cierpią na choroby serca i układu krwionośnego.

3. Olej konopny jest daleko sięgając tolerowany również przez alergików cierpiących na alergię na orzechy. Polecany on jest dla dzieci, dorosłych, kobiet w ciąży oraz dla starszych osób.

4. olej konopny świetnie nadaje się również do użytku zewnętrznego i może na przykład być używany jako dodatek do kąpieli. Pacjenci cierpiący na atopowe zapalenie skóry często borykają się ze swędzeniem i z podrażnioną skórą. Olej konopny działa przeciwzapalnie i buduje warstwę ochronną na skórze. Wiele schorzeń skóry można wyleczyć właśnie przy pomocy oleju konopnego.

5. Olej konopny sprawia, że każdy poczuje się piękniejszy. Nie na darmo jest on zawarty w wielu kosmetykach, jak kremy czy mleczka do ciała. Dzięki swojemu działaniu przeciwzapalnemu pomaga on przy leczeniu trądzika i sprawia, że nasza skóra będzie gładka i jędrna.

6. Olej konopny jest tłoczony na zimno i dlatego szczególnie cenny i bogaty w składniki odżywcze. Już 50 mililitrów dziennie wystarczą, aby zaspokoić nasze dzienne zapotrzebowanie na większość witamin.

Ci, którzy chcą zakupić olej konopny muszą sięgnąć nieco głębiej do kieszeni gdyż jest on znacznie droższy od oleju słonecznikowego czy oliwy z oliwek. Pół litra oleju konopnego kosztuje około 50 złotych, jeśli jest on wysokiej jakości. Zalecamy kupować olej konopny tylko w ciemnych albo czarnych butelkach, gdyż tylko wtedy możemy być pewni, że są w nim jeszcze zawarte wszystkie składniki. Ponadto olej ten powinien pochodzić z ekologicznej uprawy i nie powinniśmy go kupować na zapas. W prawdzie po otwarciu można go dłużej przechowywać, jednak najlepszy jest świeży. I ostatnia rzecz: im ciemniejszy olej i mocniejsza woń tym lepsze było jego tłoczenie.

Szkoda, że olej konopny nie jest jeszcze dostępny we wszystkich supermarketach. Jednak warto jest przy następnych zakupach rzucić okiem na regał z olejami. A nóż może się przytrafi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.