Francja: Większość za legalizacją marihuany

Minister Zdrowia popiera zmiany w systemie karnym.

cannabis-marihuana-legalizacja-francja-1

Niedawno powstało w Paryżu w pobliżu północnego dworca kolejowego pierwsze we Francji pomieszczenie do konsumpcji narkotyków, gdzie narkomani mogą wstrzykiwać i konsumować narkotyki pod nadzorem lekarza i otrzymać porady. W ramach otwarcia placówkę odwiedziły Minister Zdrowia Marisol Touraine i Burmistrz Paryża Anne Hidalgo. Podczas wizyty minister Touraine wypowiedziała się również na temat obecnej praktyki w traktowaniu konopi. Touraine podkreśliła, że jest jeszcze przeciw legalizacji, ale należy przemyśleć rodzaj kary za przestępstwa związane z tym narkotykiem.

„Czy grzywna nie byłaby najbardziej odpowiednią karą?” zapytała Touraine w pokoju. Minister wyjaśniła również, że uważa tę debatę za nieodpowiednią przy nadchodzącej kampanii wyborczej. Nie należy bagatelizować konsumpcji konopi i w dalszym ciągu trzeba zwracać uwagę na jego zagrożenia. Stwierdzenia Touraine są dalekie od wspierania legalizacji we Francji. Na uwagę zasługuje jedynie fakt, że był to pierwszy raz, kiedy Minister Zdrowia pokazała otwartą postawę na temat debaty o konopi we Francji.

Podczas gdy w polityce dochodzi do sporów, ludność jest już o wiele kroków dalej. Według sondażu pod koniec września 52% populacji Francji jest pewna, że konopia będzie tematem zbliżającej się kampanii wyborczej.

Przepytano 1.097 osób w wieku powyżej 16 lat. Większość jest za legalizacją marihuany dla dorosłych, ale 49% nadal jest przeciw.

84% uważa jednak, że obecny system prawny jest nieefektywny i 52% uważa, że kontrolowana przez państwo sprzedaż konopi jest dobrą alternatywą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.