Pacjenci Na Sycylii Bezpłatnie Otrzymują Medyczną Marihuanę

Według raportu włoskiego portalu informacyjnego thelocal.it rząd we Włoszech zdecydował, że chorzy na niektóre choroby na Sycylii powinni mieć swobodny dostęp do medycznej marihuany.

Ruggero Razza, minister zdrowia Sycylii, podpisał przepis, zgodnie z którym pacjenci z przewlekłym lub neuropatycznym bólem, porażeniem mózgowym lub stwardnieniem rozsianym kwalifikują się do subsydiowanego przez rząd programu marihuanowego.

Podejmując tę decyzję, Sycylia przyjmuje zatem za wzór inne państwa europejskie, takie jak Irlandia czy Republika Czeska, w których koszty leczenia konopi indyjskich są w określonych warunkach pokrywane przez rząd.

Zgodnie z włoskim prawem, pacjenci muszą otrzymać receptę na marihuanę od lekarza. Z tą receptą można kupić marihuanę w licencjonowanej aptece. Marihuana medyczna jest obecnie dostarczana przez włoskie Ministerstwo Zdrowia lub przez licencjonowanych importerów.

Jak donosi „High Times”, większość przepisywanej we Włoszech marihuany pochodzi z Holandii. Ponadto, Stabilimento Chimico Farmaceutico di Firenze, agencja Ministerstwa Obrony Narodowej, posiada również licencję na produkcję medycznej marihuany. Medyczna marihuana jest legalna we Włoszech od 2013 roku.

Jedną z licencjonowanych firm zajmujących się produkcją medycznej marihuany jest kanadyjska firma Aurora. W czerwcu firma otrzymała pozwolenie na import 400 kilogramów marihuany w ciągu najbliższych dwóch lat – ale według raportu High Timesa, część tej umowy została rozwiązana w listopadzie.

Źródła:
thelocal.it/20200121/medical-marijuana-is-now-free-of-charge-in-sicily
hightimes.com/news/medical-marijuana-now-available-free-patients-sicily/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © UltimateSeeds.pl - Marihuana i konopi indyjskie THC oraz CBD, wszystko o nich.