nasiona thc-thc.com

Najstarsza marihuana na świecie znaleziona!

cannabis-stash-540x380.grid-6x21

Najstarsza marihuana na Świecie znaleziona!

Prawie kilogram nadal zielonego materiału roślinnego odnaleziono w 2700-letniej mogile na Pustyni Gobi, który został zidentyfikowany jako najstarszy na świecie zapas marihuany.

Badania dowodzą, że marihuana posiadała silne właściwości psychoaktywne i budzi to wątpliwości na temat teorii, że starożytni ludzie uprawiali rośliny konopi tylko w celu robienia ubrań, lin i innych rzeczy.

Główny autor – Ethan Russo powiedział Discovery News, że marihuana ta “jest bardzo podobna” do tej, która jest dziś uprawiana.
“Wiemy, zarówno z analizy chemicznej i genetycznej, że zawierała ona THC,” wyjaśnił, dodając, że nikt nie może dziś odczuć jego skutków, ze względu na rozkład THC w ciągu tysiącleci.
Russo pracował jako profesor wizytujący w Chińskiej Akademii Nauk Instytut Botaniki podczas prowadzenia badań. On i jego międzynarodowy zespół przeanalizował marihuanę, która została wydobyta na Yanghai, w grobie niebieskookiego Kaukaskiego mężczyzny, który prawdopodobnie był szamanem i zmarł, gdy miał około 45 lat.

“Ten osobnik został pochowany z niezwykłą liczbą wysokiej wartości, rzadkich przedmiotów,” Russo powiedział, że wokół mężczyzny znaleziono torby, uzdy, garnki, sprzęt łuczniczy i harfę kongou.

Naukowcom początkowo wydawało się, że materiał roślinny w grobie to kolendra, ale mikroskopijna analiza zawartości saszetki, wraz z badaniami genetycznymi, ujawniły że to marihuana.
Przed pogrzebem, ktoś starannie zebrał wszystkie części roślin męskich, które są mniej psychoaktywne, więc Russo i jego zespół uważają, nie ma wątpliwości, dlaczego konopie uprawiano. Jest jednak jest pytanie, jak marihuana była przyjmowana, skoro nie było tam żadnej lufki lub innego przedmiotu z którego można by ją palić. “Być może, że była spożywana doustnie,” powiedział Russo.

Naukowcy są pewni, że marihuana była uprawiana w celach duchowych i medycznych, ale jedno jest pewne – ten szaman został pochowany z dużą ilością marihuany.

źródło: faktykonopne.pl

Więcej artykułów

Jaranie w środku tygodnia bardziej obciążone probl... Spożywanie cannabisu może przyjąć problematyczne formy. Decydującą rolę odgrywają przy tym motywy, dlaczego w ogóle sięgamy po jointa. Według aktualny...
Zdolność prowadzenia pojazdów pod wpływem marihuan... Halle/Saale - Niemcy. DGRM (Deutsche Gesellschaft für Rechtsmedizin, czyli Niemieckie Stowarzyszenie Medycyny Prawnej) na dorocznym spotkaniu poraz pi...
Legalizacja w Kanadzie i ograniczenia Pisaliśmy już o tym, że w październiku w Kanadzie nastąpi legalizacja marihuany. Wszystko fajnie, gdyby nie ograniczenia i zakazy, jakie przygotowały ...
Kilogramy zioła na plaży po huraganie Florence Urlopowicze spędzający wakacje nad wybrzeżem Florydy są wręcz w rauszu zbierania paczek z cannabisem, które po huraganie Florence wyrzuciło morze. ...
Wędkarz wyłowił 1kg zioła z oceanu Aby wędkować, trzeba mieć, jak wiadomo, dużo cierpliwości. Godziny wyczekiwania w całkowitej ciszy, zwłaszcza na otwartym morzu to dla wielu bardziej ...
WHO być może zadecyduje o tym, że marihuana to nie... Co oznacza to dla legalizacji cannabisu na świecie? Nie jest to jeszcze rzeczywistością, ale również przemysł tytoniowy będzie dokładnie śledził ECDD,...
thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seedbay.pl

Copyright © UltimateSeeds.pl - Konopi indyjskie, wszystko o nich.