nasiona marihuany, konopi, sklep thc-thc.com

Najstarsza marihuana na świecie znaleziona!

Najstarsza marihuana na świecie znaleziona!, UltimateSeeds.pl

Najstarsza marihuana na Świecie znaleziona!

Prawie kilogram nadal zielonego materiału roślinnego odnaleziono w 2700-letniej mogile na Pustyni Gobi, który został zidentyfikowany jako najstarszy na świecie zapas marihuany.

Badania dowodzą, że marihuana posiadała silne właściwości psychoaktywne i budzi to wątpliwości na temat teorii, że starożytni ludzie uprawiali rośliny konopi tylko w celu robienia ubrań, lin i innych rzeczy.

Główny autor – Ethan Russo powiedział Discovery News, że marihuana ta “jest bardzo podobna” do tej, która jest dziś uprawiana.
“Wiemy, zarówno z analizy chemicznej i genetycznej, że zawierała ona THC,” wyjaśnił, dodając, że nikt nie może dziś odczuć jego skutków, ze względu na rozkład THC w ciągu tysiącleci.
Russo pracował jako profesor wizytujący w Chińskiej Akademii Nauk Instytut Botaniki podczas prowadzenia badań. On i jego międzynarodowy zespół przeanalizował marihuanę, która została wydobyta na Yanghai, w grobie niebieskookiego Kaukaskiego mężczyzny, który prawdopodobnie był szamanem i zmarł, gdy miał około 45 lat.

“Ten osobnik został pochowany z niezwykłą liczbą wysokiej wartości, rzadkich przedmiotów,” Russo powiedział, że wokół mężczyzny znaleziono torby, uzdy, garnki, sprzęt łuczniczy i harfę kongou.

Naukowcom początkowo wydawało się, że materiał roślinny w grobie to kolendra, ale mikroskopijna analiza zawartości saszetki, wraz z badaniami genetycznymi, ujawniły że to marihuana.
Przed pogrzebem, ktoś starannie zebrał wszystkie części roślin męskich, które są mniej psychoaktywne, więc Russo i jego zespół uważają, nie ma wątpliwości, dlaczego konopie uprawiano. Jest jednak jest pytanie, jak marihuana była przyjmowana, skoro nie było tam żadnej lufki lub innego przedmiotu z którego można by ją palić. “Być może, że była spożywana doustnie,” powiedział Russo.

Naukowcy są pewni, że marihuana była uprawiana w celach duchowych i medycznych, ale jedno jest pewne – ten szaman został pochowany z dużą ilością marihuany.

źródło: faktykonopne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © UltimateSeeds.pl - Konopi indyjskie, wszystko o nich.